Společnost SIGA zahajuje činnost v Lucembursku s cílem posílit kybernetickou bezpečnost operačních technologií kritické infrastruktury a výrobních uzlů v Evropě

Minulý týden se společnost SIGA připojila společně se zástupci lucemburského ministerstva hospodářství a nejvyššími evropskými úředníky pro bezpečnost informačních systémů ke kulatému stolu technologického inkubátoru House of DeepTech, kde si vyměnili postřehy o osvědčených postupech a získaných zkušenostech na mezinárodní úrovni.

„Pro efektivní řízení kybernetických rizik našich výrobních uzlů a kritické infrastruktury je nutné věnovat pozornost také tzv. vrstvě nula za hranicemi síťového zabezpečení. Proto vítáme přítomnost společnosti SIGA v Lucembursku a expanzi jejího působení v celé Evropské unii.” 

Francois Thill, ředitel odboru kybernetické a digitální bezpečnosti ministerstva hospodářství 

Světový trh kybernetické bezpečnosti, jehož hodnota v roce 2020 dosáhla 183,34 miliardy USD, má pro léta 2021-2030 vypočteno průměrné meziroční tempo růstu (CAGR) 11,6 %. Analytici předpokládají, že do roku 2030 dosáhne hodnota trhu 539,78 miliardy USD (Research and Markets, 6. října 2021). Lucembursko, které bylo nedávno zvoleno druhou nejvstřícnější světovou ekonomikou i druhou v pořadí v otázkách přístupu na trh a infrastruktury, bylo pro společnost SIGA přirozenou volbou.

Vzrůstající tempo kybernetických útoků na infrastrukturu představuje pro průmysl a veřejnost značná bezpečnostní a ekonomická rizika a nutí manažery informační bezpečnosti (CISO) předvídat hrozby spojené se třetími stranami. Jak znamenitě dokázal již případ Černobylu, nehody mohou mít stejně katastrofální následky jako útoky. Vysoce účinná detekce útoků a nehod v počátečním stádiu ve vrstvě nula obohacuje řízení kybernetických rizik o mimořádně hodnotný nástroj. 

Povinností CISO je zabezpečit průmyslové řídicí systémy, stejně jako veškeré systémy připojené k internetu. Přesto bývají průmyslové fyzické procesy v plánech ochrany často opomíjeny, protože jsou vázány na starší kritické systémy a zásadním způsobem závislé na senzorech a ovládacích prvcích nízké úrovně.

Společnost SIGA proto hodlá v Evropě rozšířit svou působnost a zabezpečit integritu kritických OT procesů zajištěním monitoringu s využitím umělé inteligence a hloubkového přehledu o provozní situaci. Unikátní řešení společnosti SIGA je založeno na strojovém učení a navrženo tak, aby monitorovalo nejspolehlivější vrstvu procesních dat v jakémkoli provozním prostředí – fyzickou vrstvu – a odhalovalo zde anomálie indikující kybernetické útoky či provozní závady.

Prostřednictvím svého systému pro detekci poruch v počátečním stádiu SigaGuard chce společnost SIGA zabezpečit integritu kritických procesů OT pomocí monitoringu s využitím umělé inteligence a zpřístupněním hloubkového provozního přehledu pro bezpečný, chráněný, produktivní a nepřetržitý provoz. Technologie společnosti SIGA využívá komplexní systém detekce procesních anomálií, který monitoruje kritická aktiva pomocí prediktivní analýzy založené na elektrických signálech systémů vnitřní kontroly ve vrstvě 0 a umělé inteligenci. Toto autonomní, inteligentní mimopásmové řešení nelze napadnout ani manipulovat.

„Společnost SIGA si zvolila Lucembursko jako strategický výchozí bod svého rozšíření do Evropské unie. S podporou našich partnerů z House of DeepTech a ministerstva nyní můžeme posílit náš výzkum a vývoj, investice i obchodní bilanci.” 

— Amir Samilioff, generální ředitel společnosti SIGA OT Solutions. 

K investorům společnosti SIGA patří nizozemský fond PureTerra Ventures, který se specializuje na investice do vodohospodářství a infrastruktury, AWZ Ventures, SIBF, Moore Strategic Ventures a německý výrobce elektrických a řídicích systémů Phoenix Contact.

Ve spolupráci se svými globálními partnery v oblasti průmyslové automatizace naváže společnost SIGA na své celosvětové působení v oblasti energetiky, ropy a plynu, vodohospodářských služeb a datových center i u klientů ze sektorů těžkého průmyslu a výroby.

O společnosti SIGA OT Solutions

SIGA OT Solutions je izraelská společnost zabývající se kybernetickou bezpečností operačních technologií, která poskytuje služby kybernetické ochrany kritické infrastruktury a průmyslových aktiv. Technologie společnosti SIGA využívají komplexní systém detekce procesních anomálií, který monitoruje kritická aktiva pomocí umělé inteligence založené na elektrických signálech systémů vnitřní kontroly ve vrstvě 0.  https://www.sigasec.com

Video – https://www.youtube.com/watch?v=d80215KSnlE

SOURCE Siga OT Solutions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here